Ajueharjoittelu, Oinonen

toukokuu
lauantai
6
08.00 h

Juoksupuolen kiertopalkinnot

  Luhtilaukkaajien juoksupuolen kiertopalkinnot 2016    
  Koiran pitää edustaa Luhtilaukkaajia.    
  Harrastus 2016 rata+maasto. 90 kpl koiria
        pist   kilp      nimi rotu omistaja
1 140 22  TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ IY Sari Merve
2 112 20  WEIKOTIN WT-CARITA WH Raija Raussi
3 95 11  YLLADIAN CREAM DREAM CLICHÉ IT Leena Jääskelä
4 92 12  INDIAN HILL'S ARAMIS WH Jari Forsstén
5 89 11  KIRMAN UZAIR AF Ulla Sieranta, Satu Fabritius
5 89 10  KURNOUS HERMES IT Sari Merve
5 89 10  YLLADIAN SKYDIVE IT Essi Günther
8 85 15  WEIKOTIN JZ-TOINI WH Noora Säe
9 80 6  YLLADIAN SUN AFTER RAIN IY Essi Günther
10 74 8  YLLADIAN SKYFALL IT Leena Jääskelä
11 68 8  INDIAN HILL'S GHOSTLY WH Taru Kiviranta
12 68 12  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME WH Raija Raussi
13 64 7  INDIAN HILL'S ADELINE WH Laura Valkama, Tomas Andersson
14 62 5   ANGELO CELESTE DONATELLA IT Marie Kontinen
15 62 5  HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓ UN Janica Ström
16 55 6  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME WY Raija Raussi
17 55 6  KURNOUS CHI IT Sanna Strang
18 55 5  SAGRAMOUR GROOVY SHIRAZ WH Jonna Kainulainen
19 51 9  ANNA-SU YASMA-BIELKA BO Anssi Saarinen, Annina Haili
20 51 6  KIRMAN UZMA AF Venla Eriksson, Jonas Eriksson
           
Ansioitunein maastojuoksija 2016   75 kpl
    pist   kilp    nimi rotu omistaja
1 99 6  YLLADIAN SUN AFTER RAIN IY Essi Günther
2 87 10  YLLADIAN SKYDIVE IT Essi Günther
3 80 4  KIRMAN FARINELLI SA Mirja Nyrhinen
3 80 5  KURNOUS HERMES IT Sari Merve
3 80 5  HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓ UN Janica Ström
6 77 5  ANGELO CELESTE DONATELLA IT Marie Kontinen
7 76 5  TÄHTITAIVAAN GLORIA PP Maaret Ridanpää
8 75 11  YLLADIAN CREAM DREAM CLICHÉ IT Leena Jääskelä
8 75 8  KIRMAN UZAIR AF Ulla Sieranta, Satu Fabritius
10 74 8  YLLADIAN SKYFALL IT Leena Jääskelä
11 74 4  INDIAN HILL'S ADELINE WH Laura Valkama, Tomas Andersson
12 73 7  TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ IY Sari Merve
13 68 4  INDIAN HILL'S GHOSTLY WH Taru Kiviranta
14 68 6  TÄHTITAIVAAN DOLLY PP Maaret Ridanpää
15 66 4  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME WY Raija Raussi
16 62 5  KIRMAN UZMA AF Venla Eriksson, Jonas Eriksson
17 60 5  KURNOUS CHI IT Sanna Strang
18 58 3  CAZAION CHEFERIN IB Eija Pöyhönen
19 56 6  NON SERVIAM DISCORDIA CONCORS SA Emmi Nisumaa, Heidi Lappalainen, Emmi Nisumaa
20 51 3  KURNOUS HALLDORA IT Marie Kontinen, Kim Willo
           
Maastojuoksijalupaus. Aloittanut  2016 29 kpl  
    pist   kilp     nimi rotu omistaja
1 99 6  YLLADIAN SUN AFTER RAIN IY Essi Günther
2 87 10  YLLADIAN SKYDIVE IT Essi Günther
3 80 4  KIRMAN FARINELLI SA Mirja Nyrhinen
4 80 5  KURNOUS HERMES IT Sari Merve
5 66 4  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME WY Raija Raussi
6 58 3  CAZAION CHEFERIN IB Eija Pöyhönen
7 51 3  KURNOUS HALLDORA IT Marie Kontinen, Kim Willo
8 46 4  CROSSOAK PASTEL DE BELEM PP Kirsti Helje, Marke Kärkkäinen, Anna Koskinen, Eija Sandholm
9 44 3  VI'WAUN MIUMAU MAUI WY Olli Virtanen, Minttu Kivinen
10 43 5  SAGRAMOUR GROOVY SHIRAZ WH Jonna Kainulainen
11 37 2  YLLADIAN PAHA POIKA IT Ina-Sofia Weijo, Leena Jääskelä
12 26 3  PRAMYA DREAM ON HONEY AF Marika Forsström, Jari Pirinen
13 24 2  ZARABIS REZZAN SA Virpi Kokko, Jari Latva-Rasku, Ritva Latva-Rasku
14 17 1  KURNOUS FOSTER IY Marie Kontinen, Leena Jääskelä, Jenni Olli
15 15 2  FAUNIN MOTÖRHEAD AF Piia Lehtiniemi
16 14 1  KIITURIN RE-REMULUS WY Jarno Suomalainen
17 10 1  FARLANDERS FINEST NORDIC JEWEL BA Camilla Rissa
18 10 1  MAMI'S BEARDIE SCOOBY DOO IR Hanna Pirttilahti
19 10 1  NJIA JAMAA DELUXE DIVA FOREVER RH Janica Ström
20 9 2  PIKKULIISAN SYDÄN VILLI VALLATON WY Jari Hyväluoma, Riikka Keskinen, Jari Hyväluoma
           
Ansioitunein Ratajuoksija  2016 33 kpl  
    pist   kilp   nimi rotu omistaja
1 97 10  INDIAN HILL'S ARAMIS WH Jari Forsstén
2 70 16  WEIKOTIN WT-CARITA WH Raija Raussi
3 66 12  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME WY Raija Raussi
4 65 15  WEIKOTIN JZ-TOINI WY Noora Säe
5 55 15  TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ IT Sari Merve
6 44 5  TÂDJ MAHÂL JALAKALILA SA Päivi Lehtikangas
7 39 5  ZAPHIRA V.D. SPAARNE MEUTE WH Eeva Salmela
8 36 4  KIITURIN RE-REMULUS WY Jarno Suomalainen
9 35 4  KIITURIN RE-LEONARDO WY Kaisa Raiski
10 32 4  AMOM V.D. SPAARNE MEUTE WH Anne Örn
11 27 7  KURNOUS DONELLA IT Marie Kontinen
12 26 5  KURNOUS HERMES IT Sari Merve
13 24 6  MESMERIZING MEDICINE MAN FA Hanna Yikona
14 23 3  INDIAN HILL'S ADELINE WH Laura Valkama
15 18 4  INDIAN HILL'S GHOSTLY WH Taru Kiviranta
16 16 7  PLAUDITE XTREMELY JOYFUL WH Annemari Mustonen
17 14 2  AZARANG OSYNLIGA BARNET AF Mikko Pynnönen
18 14 3  KIRMAN UZAIR AF Ulla Sieranta
19 12 2  KIITURIN RE-ZATOPEK WY Tiina Pippuri
20 11 6  ANNA-SU YASMA-BIELKA BO Anssi Saarinen
           
Lupaus.  Aloittanut ratajuoksija  2016 11 kpl  
    pist   kilp    nimi rotu omistaja
1 66 12  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME WY Raija Raussi
2 36 4  KIITURIN RE-REMULUS WY Jarno Suomalainen
3 35 4  KIITURIN RE-LEONARDO WY Kaisa Raiski
4 26 5  KURNOUS HERMES IT Sari Merve
5 24 6  MESMERIZING MEDICINE MAN FA Hanna Yikona
6 18 4  INDIAN HILL'S GHOSTLY WH Taru Kiviranta
7 12 2  KIITURIN RE-ZATOPEK WY Tiina Pippuri
8 11 2  ZARABIS ROSALIA SA Jonna Hämäläinen
9 8 3  BIJOU UNIQUE AGRICAN SL Mikko Pynnönen
10 2 3  BONA DIVA TOUCH OF CLASS WH Sinikka Rahikainen
           

Makkarajuoksut 2016

        XXXIV -  MAKKARAJUOKSUT          
          HYVINKÄÄLLÄ  9.10.2016 klo 12.00    järj LUHTILAUKKAAJAT        
                       
Luhtilaukkaajien mestaruuskilpailut kerhon jäsenten koirille.           
Rodun nopein/matkan on mestari.              
Viehe:  Jarno Suomalainen  Maali: Olli Virtanen ja Kai Ylen   Lähettäjä: Kati Soininen ja Ulla Sommer  
Buffa: Eija Pöyhönen, Emilia Kanerva ja Ulla Sieranta  ;   Toimisto:  Minna Saarikko      
Pupun kiinnitys Ulla Pelkonen ja M-L Jokinen   Lanaus: Kai Ylen          
Kuulutus Pena                  
                       
LÄHTÖ MATKA   ROTU KOIRAN NIMI ikä OMISTAJA     AIKA sijoitus  
2 280 Venäjänbolonka   Nuttu 6v Natasa Anttila-Rautio LL 200m 35,91 LL mestari  
3 280   RH Vinski 3v Jenna Hietikko     24,30    
4 280 pun BA  Brando 1v11kk Tiina Hynynen LL   25,62 LL mestari  
    sin BA  Pedro 3v10kk Tiina Hynynen LL   26,87    
5 280   SA Rauha 1v8kk Marja-Leena Ahonen LL soolokoe 21,40 3  
6 280   SA Fabio 1v5kk Piia Kallioinen LL soolokoe 20,99 1 LL mestari
7 280   SA Kadir 10kk Harri Niemi LL   21,13 2  
8 280   Wh Lotta 11kk Sari Sormunen LL Yksin 18,79 1 LL mestari
9 280   Wh Vinha 10kk Johanna Maaluoto     19,47 3  
10 280   Wh Ali 9kk Toini Zanin-Kauppi   yksin 20,94 5  
11 281   Wh Muumi 4v Ulla Sommer LL yksin 20,30 4  
41 280   WH Mnelly 1v6kk Kati Soininen LL yksin 19,44 2  
12 280   BO Bambi 1v Annika Eloranta   yksin 23,86 kopin edestä  
13 280   BO Odile 1v Anne Karikumpu LL yksin kesk    
58 280   BO Krisu 4v Outi Rautiainen LL yksin 21,97 1  
43 280   GR Hessu 11ll L&K Salonen LL yksin 19,15 LL mestari  
47 280   FA Isla 3v Emilia Kanerva LL yksin 22,45 LL mestari  
54 280   PU Haracz 2,5v Zaida Hämäläinen LL yksin 21,92 LL mestari  
                       
49 350   WH Jedi 2v7kk Moona Duhfa LL yksin 26,28 4  
50 350   WH Messi 1v Moona Duhfa LL yksin 26,18 3  
51 350   WH Toffe 2v9kk K&I Montonen LL yksin 25,19 2  
16 350   Wh Iita 10kk Päivi Lehtikangas LL yksin 24,07 1 LL mestari
15 350 Meksikon karvaton   Fuego 6v Nina Virtanen LL yksin 30,42 2  
17 350 Meksikon karvaton   Sisu 3v Nina Virtanen LL yksin 27,99 1 LL mestari
42 350   AF Zahir 3v Ulla SierantA LL yksin 30,20 LL mestari  
56 350   SA Arya 10kk Eija Sinkkonen LL yksin 29,16 LL mestari  
                       
1 480 pun BO  Krisu 4v Outi Rautiainen LL koejuoksu kesk    
    sin BO Juska 8v Outi Rautiainen LL   kesk    
                       
19 480   SA  Aino 6v Päivi Lehtikangas LL yksin 34,99 3  
20 480   SA  Nadir 1v4kk Maria Schauman LL yksin 35,56 5  
21 480   SA  Malala 1.8v J&R Latva Rasku LL yksin 33,82 1 LL mestari
23 480 pun SA  Aitu 7v Mirja Nyrhinen LL   38,38 6  
    sin SA  Naava 2v Mirja Nyrhinen LL   35,09 4  
55 480   SA  Quila 2v4kk Eija Sinkkonen LL Yksin 34,26 2  
24 480   RH Rif 6v Maaret Ridanpää LL Yksin 44,03 LL mestari  
25 480 pun IR Demeter 1v5kk Riitta Lehto-Nevala   Koejuoksu 37,88 1  
    sin IR Dolly 1v11kk Hanna Pirttilahti LL Koejuoksu 41,80 3 LL mestari
    valk IR Eris 2v5kk Maria Jokinen     39,20 2  
26 480 pun BO Vieno 2v1kk Annina Haili LL ryhmäkoe 38,90 3  
    sin BO Esko 4v3kk Leena Sulkumäki LL   36,72 1 LL mestari
    valk BO Kati 6v4kk Leena Sulkumäki LL   38,76 2  
44 480   GR Petteri 2v L&K Salonen LL Yksin 29,15 LL mestari  
52 480   AF Esmi 5v Tarja Markkanen   Yksin 43,07 1  
53 480   AF Mermer 5v T&P Markkanen   Yksin 44,19 2  
                       
                       
27 etusuora   SL Tara 5kk Satu&petri Eloranta LL koneviehe 7,30    
28 etusuora   Wh Ronja 3v5kk Annemari Mustonen LL koneviehe ? 5,80    
31 etusuora pun PP Fado 4v Maaret Ridanpää LL käsiviehe 9,30    
    sin PP Glori 2v Maaret Ridanpää LL käsiviehe 9,29    
33 etusuora   CI Chica 10kk Carina Logren/Sanna Koponen LL koneviehe 8,00    
34 etusuora   Wh Leevi 5kk Annemari Mustonen LL käsiviehe 6,96    
37 etusuora   IT Helmi 10kk Sauli Kukkonen   käsiviehe 7,53    
38 etusuora   WH Madde 12 vko Ulla Sommer LL käsiviehe juoksi    
40 etusuora   Collie Piitu 1v4kk Heidi Titoff LL käsiviehe juoksi    
45 etusuora   FA Vihtori 5kk Adele Kanerva   käsiviehe 8,65    
46 etusuora   FA Shiva 7,5v Adele Kanerva   koneviehe 7    
48 etusuora   BO Mila 7kk Mika Laine   käsiviehe 9,3    
57 etusuora   WH Eco 5,5 kk Janne Tuominen   koneviehe 6,40    

Kausi alkaa TALKOILLA

TALKOOPÄIVÄT: 
24.4. kello 12.00 alkaen
26.4. kello 18.00 alkaen

Molempina päivinä on väkeä paikalla varmasti jo aikaisemmin. Tekemistä riittää: hiekan levittämistä, ratakiskon korjaamista (routa kallistanut radalle päin), radan ulkoaidan korjaamista (hiekkakuorma parista paikasta aidan päällä ja räks) ja yleissiivousta. Kentän kekojen levitykseen tulee kaivuri ensiviikon alussa, minkä vuoksi tänä viikonloppuna (16.-17.4.) ei voida tehdä oikein mitään radan suhteen...

Rata ei ollut vielä täysin sula, pehmeän pinnan alla jäätä. Kenttä oli vielä kostea, ei kestäisi mönkijällä paljoa ajella. Toivotaan ja toivotaan, että sulaa ja kuivuu, kerhopäivä kun on jo 3.5.

Rankka näyttelyviikonloppu takana

2.-3.7. näyttelyviikonloppu on saatu vietyä läpi. Lauantain SVKL:n vinttikoirien erikoisnäyttely oli Luhtilaukkaajien osalta päätapahtuma, joka toteutui - ja onnistui - vain vapaaehtoisvoimin. Lähes 500 koiraa yhden päivän erikoisnäyttelyssä kaksijalkaisine apulaisineen ja kulkuvälineineen saatiin ahdettua suuremmitta hankaluuksitta Hyvinkään Sveitsin Koirapuiston nurmikentälle. 

Suurkiitos kaikille Luhtilaukkaajille, jotka olitte talkoovoimina toteuttamassa tätä tärkeää tapahtumaa!

Kiitos kaikille talkootoimiin osallistuneille kerhoille, jotka omalla työpanoksellanne kevensitte Luhtilaukkaajien taakkaa. 

Kaiken kaikkiaan palaute on ollut erittäin positiivista ja kiitoksia on tullut järjestelyitten jouhevan sujumisen puolesta.

Yhteistyö on voimaa, kerhojen välinen yhteistyö ylivoimaa!!

Kiitos kaikille erikoisnäyttelyn mahdolliseksi tehneille vielä uudestaan!

Kiitollisena kaikkien panoksesta, 

puheenjohtaja Jorma

Näyttelykiertopalkinnot

Luhtilaukkaajien NÄYTTELYLUPAUS 2015
 
1. un Illa-Berek Áfonya for Blixten, 79 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen
 
HARRASTUSPALKINTO 2015
 
1.  un Avenina’s Etelka To Blixten, 167 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen
2.  af Amal Salang Dream Girl, 162 p., om. Daisy Yli-Alho
3.  pp Malagueta Do Vale Negro, 135 p., om. Kirsti Helje
4.  af Nabila’s Platinum, 130 p., om. Daisy Yli-Alho
5.  af Nabila’s Paint In The Sky, 121 p., om. Daisy Yli-Alho
6.  un Primada Shine Like Full moon, 97 p., om. Catarina Wikström
7.  ir Siofran’s Iasan, 91 p., om. Johanna Jurvanen
8.  un Illa-Berek Áfonya for Blixten, 88 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen
9.  sk Chic Choix Arwen To Blixten, 79 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen
10. un Primada Full-Time JoyJoy, 78 p., om. Catarina Wikström
11. sa Dyynien Kesra Khason, 77 p., om. Tarja Pääkkönen
12. af Kirman Uzair, 67 p., om. Satu Fabritius&Ulla Sieranta
13. fa Bazinga a Song of Ice and Fire, 66 p., om. Emilia Kanerva
14. un Hajnali Tejszínhabos Kakaó, 48 p., om. Janica Tanskanen
15. sk Scottclan’s Audrey For Blixten, 40 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oin.
16. pp Alexandra’s Heritage Bonita, 32 p., om. Sirkka Rautalin
17. sk Scottclan’s Andrew For Blixten, 13 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oin.
 
ANSIOITUNEIN NÄYTTELYKOIRA 2015
 
1.  un Illa-Berek Áfonya for Blixten, 79 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen
2.  sk Chic Choix Arwen To Blixten, 67 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen
3.  fa Bazinga a Song of Ice and Fire, 60 p., om. Emilia Kanerva
4.  un Hajnali Tejszínhabos Kakaó, 53 p., om. Janica Tanskanen
5.  un Primada Shine Like Full moon, 51 p., om. Catarina Wikström
6.  pp Malagueta Do Vale Negro, 50 p., om. Kirsti Helje
7.  af Amal Salang Dream Girl, 50 p., om. Daisy Yli-Alho
8.  un Primada Full-Time JoyJoy, 49 p., om. Catarina Wikström
9.  sk Scottclan’s Audrey For Blixten, 47 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oin.
10. un Avenina’s Etelka To Blixten, 46 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen
11. ir Siofran’s Iasan, 44 p., om. Johanna Jurvanen
12. af Nabila’s Platinum, 41 p., om. Daisy Yli-Alho
13. pp Alexandra’s Heritage Bonita, 40 p., om. Sirkka Rautalin
14. af Nabila’s Paint In The Sky, 32 p., om. Daisy Yli-Alho
15. sa Dyynien Kesra Khason, 21 p., om. Tarja Pääkkönen
16. af Kirman Uzair, 16 p., om. Satu Fabritius&Ulla Sieranta
17. sk Scottclan’s Andrew For Blixten, 7 p., om. Marja-Leena Arhima-Oinonen&Kyösti Oinonen

Lisää artikkeleita...

  1. Kiertopalkinnot
<< Joulukuu 2016 >> 
 ma  ti  ke  to  pe  la  su 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Vakiovuorot

Uusimmat dokumentit