Luhti-Cup

heinäkuu
tiistai
6
16:00

LUHTILAUKKAAJIEN ANSIOITUNEIN NÄYTTELYKOIRA 2019

1. ABBAIO INDRI (LK IB) 66 P, om. Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen
2. BLIXTEN ONE IN A MILLION (SK) 65 P, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen
3. JELANI BINT CHAMI KSAR GHILANE (SL) 53 P, om. Maria Alen
4. ILLA-BEREK CSERJE (UN) 47 P, om. Tiina Vaittinen
5. BAZINGA A SONG OF ICE AND FIRE (FA) 46 P, om. Emilia Kanerva
6. CAZAION ESPERANZA (IB, LK) 44 P, om. Outi Partiainen
    BLIXTEN ONCE AGAIN AND FOREVER (SK) 44 P, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen
    ILLA-BEREK ÁFONYA FOR BLIXTEN (UN) 44 P, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen
7. AVENINA’S ETELKA TO BLIXTEN (UN) 37, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen
8. XANTANA SHURU-ESCH-SCHAMS (SL) 34 P, om. Maria Alen
9. TRUCKER’S EIGHT MILES HIGHN (ET) 28 P, om. Sara-Maria Lehto
10. ILLA-BEREK DERÜ FOR BLIXTEN (UN) 27 P, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen
11. NASEER EL SALEM DE LA BERONDIERE (SL) 26 P, om. Ulla Mäkinen
12. TRUCKER’S ETERNAL FLAME (ET) 25 P, om. Sonja Vilkman
13. INGENUE KATFISH (AF) 17 P, om. Carina Logren
14. TRUCKER’S CHIQUITITA (ET) 14 P, om. Carina Logren

LUHTILAUKKAAJIEN NÄYTTELYLUPAUS 2019

1. ABBAIO INDRI (LK IB) 42 P, om. Susanna Gerkman-Hiltunen & Harri Hiltunen
2. XANTANA SHURU-ESCH-SCHAMS (SL) 34 P om. Maria Alen
3. BLIXTEN ONCE AGAIN AND FOREVER (UN) 24 P, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen
    TRUCKER’S EIGHT MILES HIGHN (ET) 24 P, om. Sara-Maria Lehto
4. TRUCKER’S ETERNAL FLAME (ET) 18 P, om. Sonja Vilkman
5. INGENUE KATFISH (AF) 15 P, om. Carina Logren

Luhtilaukkaajien juoksuharrrastaja 2019 (96 kpl)

                             pist  kilp                                                                                         rotu                      om

1                          175  18                         INDIAN HILL'S DREAMCATCHER          WH                       N. & M. Säe
2                           142  17                         YLLADIAN ARSENIC                              IY                          Sari Merve
3                           123  10                         QUETSHADEE FAFNIR                         SL                         Tiia Kaitala
4                           111   12                         APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME  WY                       Raija Raussi
5                           107   10                         TUULIKELLON EFFECTICO                 WH                       Annemari Mustonen
5                           95     12                         WEIKOTIN WT-CARITA                         WH                       Raija Raussi
5                           95     12                         AAVATUULEN THENOMENOM            SA                         Sari &, Timo Pekkarinen
8                           90     9                           BAZINGA A SONG OF ICE AND FIRE  FA                         Emilia Kanerva
9                           87     12                         TRUCKER'S ETERNAL FLAME            CI                          Sonja Vilkman
10                         86     11                         NON SERVIAM FURIA DIVINA             SA                         Ingo Kvist
11                         86     7                           APACHE NATION'S A LOTASPIRIT      WH                       Sari Sormunen
12                         85     11                         TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ IY                         Sari Merve
13                         84     8                           DOROGOI VON ALSHAMINA               BO                        Johanna Saatsi
14                         78     13                         ZARABIS RAZAANA                             SA                         Marja-Leena Ahonen
15                         76     10                         WEIKOTIN CA-WANDA                        WH                        Hille Heikkilä
16                         75     9                           JAISALMER ABHIRUCHI                      SA                         P & J Lehtikangas
17                         74     9                           NASEER EL SALEM DE LA BERONDIERE SL                   Ulla Mäkinen
18                         74     7                           NIMA EL ZAHIR DE LA BERONDIERE SL                         Teija ja Petri Seeste
19                         73     6                           MY WILD FRIENDLY FACE                    WH                       Ulla Bard
20                         67    10                         TRUCKER'S EYE FOR AN EYE             CI                          Tanja ja Tomi Hasu
                                                                                                                                                

Luhtilaukkaajien ansioitunein maastojuoksija 2019     (71 kpl)

                             pist   kilp                       nimi                                                         rotu                      omistaja

1                           100   5                           TUULIKELLON EFFECTICO                 WH                       Annemari Mustonen
2                           91     5                           NON SERVIAM FURIA DIVINA             SA                         Ingo Kvist
3                           91     6                           YLLADIAN ARSENIC                             IY                          Sari Merve
3                           77     8                           DOROGOI VON ALSHAMINA               BO                        Johanna Saatsi
3                           71     6                           TÄHTITAIVAAN GLORIA                       PP                         Maaret Ridanpää
6                           69     7                           AAVATUULEN THENOMENOM            SA                         Sari &, Timo Pekkarinen
7                           65     4                           NORTHGATE'S RUMOURS AND GOSSIP FA                  Ruut Salakari,Ukura
8                           65     5                           WIPINON AINU VAPPU TYTTÖNEN   WH                        Kivinen & Virtanen
8                           64     3                           QUETSHADEE FAFNIR                        SL                         Tiia Kaitala
10                         63     5                           RED CALLUNA'S MOON SPARKLE     FA                         Emma Hiilesniemi
11                         63     3                           CAZAION ESPERANZA                        IB                          Outi Partiainen
12                         61     3                           TRUCKER'S ETERNAL FLAME           CI                          Sonja Vilkman
13                         53     4                           APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME  WY                       Raija Raussi
14                         53     5                           TÄHTITAIVAAN DOLLY                        PP                         Maaret Ridanpää
15                         50     3                           NIMA EL ZAHIR DE LA BERONDIERE SL                         Teija & Petri Seeste
16                         46     4                           YLLADIAN SKYDIVE                            IT                           Essi Günther
17                         43     3                           YLLADIAN SUN AFTER RAIN              IY                          Essi Günther
18                         41     3                           TARUMETSÄN IKIROUDAN TIMANTTI WH                      Piia &, Pekka Vuorenpää
19                         41     5                           JAISALMER ABHIRUCHI                      SA                         P & J Lehtikangas
20                         40     3                           CAZAION ELESSIR                              IB                          Pirjo Halme-Hoffren, Outi Partiainen
                                                                                                                                                

Luhtilaukkaajien maastojuoksijalupaus.  2019 (21 kpl)

                             pist   kilp                       nimi                                                         rotu                      omistaja

1                           91     5                           NON SERVIAM FURIA DIVINA            SA                         Ingo Kvist
2                           69     6                           AAVATUULEN THENOMENOM           SA                         Sari & Timo Pekkarinen
3                           63     3                           CAZAION ESPERANZA                       IB                          Outi Partiainen
4                           61     3                           TRUCKER'S ETERNAL FLAME            CI                         Sonja Vilkman
5                           50     3                           NIMA EL ZAHIR DE LA BERONDIERE SL                        Teija & Petri Seeste
6                           40     3                           CAZAION ELESSIR                              IB                          Halme-Hoffren & Partiainen
7                           39     2                           KHAIREDDIN YASEERA                      SA                         Perttula & Hassinen
8                           32     2                           KIRMAN VASAMA                                 AF                         Venla Eriksson
9                           31     3                           TRUCKER'S EIGHT MILES HIGH        CI                          Sara-Maria Lehto, Lauri Hakamies
10                         26     2                           VESNOI LA MANSA                              BO                        Mika-Pekka Laine
11                         17     1                           BAWABU HASANATI HAYATI               RH                        Ann-Sofie Holmberg
12                         17     1                           SANDEISAN MOCINHO                       PP                         Susanna Koskinen
13                         16     1                           TIGER'S CHAOS MESSIANIC ZEAL     WY                       Virpi Onkamo, Sari Winberg
14                         15     2                           KURNOUS OLWEN                               IT                          Tiia Kaitala
15                         15     1                           WIPINON ALVAR HJELMIPILLI SOI     WY                       Miikka Kyllönen, Johanna Saloseutu
16                         14     1                           DIAMOND PEAK BELLA FAVOLA        IT                          Merja Sundström
17                         13     1                           ILLA-BEREK CSERJE                          UN                        Tiina & Mika Vaittinen
18                         10     1                           TRUCKER'S EYE FOR AN EYE          CI                          Tanja & Tomi Hasu
19                         10     1                           CAZAION ELROY                                 IB                          Outi Partiainen
20                         7       2                           NABILA'S SCENTED BLACK GEYSIR   AF                       Satu Fabritius
                                                                                                                                                

Luhtilaukkaajien ansioitunein ratajuoksija  2019  (55 kpl)                

                             pist  kilp                       nimi                                                          rotu                      omistaja

1                           93   9                           APACHE NATION'S A LOTASPIRIT     WH                       Sari Sormunen
2                           76   7                           MY WILD FRIENDLY FACE                  WH                       Ulla Bard
3                           72   25                         INDIAN HILL'S DREAMCATCHER       WH                       N. & M. Säe
4                           65   9                           BAZINGA A SONG OF ICE AND FIRE  FA                         Emilia Kanerva
5                           64   11                         QUETSHADEE FAFNIR                        SL                         Tiia Kaitala
6                           51   7                           WEIKOTIN JZ-TOINI                             WH                       Noora Säe
7                           51   11                         APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME  WY                       Raija Raussi
8                           51   11                         TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ IT                         Sari Merve
9                           49   16                         YLLADIAN ARSENIC                             IT                          Sari Merve
10                         45   9                           INDIAN HILL'S GIPSY                            WH                       Noora & Mikko Säe
11                         44   6                           WEIKOTIN CA-WALLU                           WY                       Jarno Suomalainen
12                         43   11                         TRUCKER'S EYE FOR AN EYE             CI                          T. & T. Hasu
13                         41   11                         NASEER EL SALEM DE LA BERONDIERE SL                   Ulla Mäkinen
14                         36   12                         TRUCKER'S ETERNAL FLAME            CI                          Sonja Vikman
15                         34   6                           JAISALMER ABHIRUCHI                       SA                        Päivi & Janne Lehtikangas
16                         34   15                         WEIKOTIN WT-CARITA                         WH                       Raija Raussi
17                         33   6                           TUULIKELLON EFFECTICO                 WH                        Annemari Mustonen
18                         32   4                           TOO LATE MATE                                   GR                        Leenalinnea Nurmi
19                         31   6                           WEIKOTIN CA-WANDA                         WH                        Hille Heikkilä
20                         30   9                           MARAKAYA'S LEGENDARY LOVER    WH                        M. Siltanen & M. Vatja, M. Foxell
                                                                                                                                                

Luhtilaukkaajien ratajuoksijalupaus 2019 (29 kpl)       

                             pist  kilp                       nimi                                                             rotu                      omistaja

1                           76    7                           MY WILD FRIENDLY FACE                       WH                       Ulla Bard
2                           72    25                         INDIAN HILL'S DREAMCATCHER            WH                       N. & M. Säe
3                           44    6                           WEIKOTIN CA-WALLU                              WY                       Jarno Suomalainen
4                           43    11                         TRUCKER'S EYE FOR AN EYE                CI                          T. & T. Hasu
5                           41    11                         NASEER EL SALEM DE LA BERONDIERE SL                      Ulla Mäkinen
6                           36    12                         TRUCKER'S ETERNAL FLAME                 CI                         Sonja Vikman
7                           34    6                           JAISALMER ABHIRUCHI                           SA                         Päivi & Janne Lehtikangas
8                           32    4                           TOO LATE MATE                                       GR                        Leenalinnea Nurmi
9                           31    6                           WEIKOTIN CA-WANDA                              WH                       Hille Heikkilä
10                         30    9                           MARAKAYA'S LEGENDARY LOVER         WH                       M. Siltanen & M. Vatja, M. Foxell
11                         30    8                           NON SERVIAM FURIA DIVINA                  SA                         Ingo Kvist
12                         26    7                           RED CALLUNA'S ELYSÉE                         FA                         Emilia Kanerva
13                         25    6                           NIMA EL ZAHIR DE LA BERONDIERE     SL                         T. & P. Seeste
14                         23    4                           AZAMOUR NAJLA                                      AZ                         Tuija Rönhovde
15                         22    5                           AAVATUULEN THENOMENOM                SA                          Sari & Timo Pekkarinen
16                         16    6                           TRUCKER'S EIGHT MILES HIGH             CI                          S. Lehto, L. Hakamies
17                         14    4                           NORTHGATE'S RUMOURS AND GOSSIP FA                       Ruut Salakari, Hanna Ukura
18                         11    1                           VESNOI LA MANSA                                   BO                        Mika-Pekka Laine
19                         10    3                           QUETSHADEE ALEXSTRASZA                SL                         Tiia Kaitala
20                         9      5                           PALETIN TAIKURI                                     WH                        Marjo Winter

Luhti Cup 2019

Luhti Cupin kokonaiskilpailun tuloksiin pääsee tästä:

pdf Luhti Cup 2019 (203 KB)