XXXIV - MAKKARAJUOKSUT
HYVINKÄÄLLÄ 9.10.2016 klo 12.00 järj LUHTILAUKKAAJAT

Luhtilaukkaajien mestaruuskilpailut kerhon jäsenten koirille.
Rodun nopein/matkan on mestari.
Viehe: Jarno Suomalainen Maali: Olli Virtanen ja Kai Ylen Lähettäjä: Kati Soininen ja Ulla Sommer
Buffa: Eija Pöyhönen, Emilia Kanerva ja Ulla Sieranta ; Toimisto: Minna Saarikko
Pupun kiinnitys Ulla Pelkonen ja M-L Jokinen Lanaus: Kai Ylen
Kuulutus Pena

LÄHTÖ MATKA ROTU KOIRAN NIMI ikä OMISTAJA AIKA sijoitus
2 280 Venäjänbolonka Nuttu 6v Natasa Anttila-Rautio LL 200m 35,91 LL mestari
3 280 RH Vinski 3v Jenna Hietikko 24,30
4 280 pun BA Brando 1v11kk Tiina Hynynen LL 25,62 LL mestari
sin BA Pedro 3v10kk Tiina Hynynen LL 26,87
5 280 SA Rauha 1v8kk Marja-Leena Ahonen LL soolokoe 21,40 3
6 280 SA Fabio 1v5kk Piia Kallioinen LL soolokoe 20,99 1 LL mestari
7 280 SA Kadir 10kk Harri Niemi LL 21,13 2
8 280 Wh Lotta 11kk Sari Sormunen LL Yksin 18,79 1 LL mestari
9 280 Wh Vinha 10kk Johanna Maaluoto 19,47 3
10 280 Wh Ali 9kk Toini Zanin-Kauppi yksin 20,94 5
11 281 Wh Muumi 4v Ulla Sommer LL yksin 20,30 4
41 280 WH Mnelly 1v6kk Kati Soininen LL yksin 19,44 2
12 280 BO Bambi 1v Annika Eloranta yksin 23,86 kopin edestä
13 280 BO Odile 1v Anne Karikumpu LL yksin kesk
58 280 BO Krisu 4v Outi Rautiainen LL yksin 21,97 1
43 280 GR Hessu 11ll L&K Salonen LL yksin 19,15 LL mestari
47 280 FA Isla 3v Emilia Kanerva LL yksin 22,45 LL mestari
54 280 PU Haracz 2,5v Zaida Hämäläinen LL yksin 21,92 LL mestari

49 350 WH Jedi 2v7kk Moona Duhfa LL yksin 26,28 4
50 350 WH Messi 1v Moona Duhfa LL yksin 26,18 3
51 350 WH Toffe 2v9kk K&I Montonen LL yksin 25,19 2
16 350 Wh Iita 10kk Päivi Lehtikangas LL yksin 24,07 1 LL mestari
15 350 Meksikon karvaton Fuego 6v Nina Virtanen LL yksin 30,42 2
17 350 Meksikon karvaton Sisu 3v Nina Virtanen LL yksin 27,99 1 LL mestari
42 350 AF Zahir 3v Ulla SierantA LL yksin 30,20 LL mestari
56 350 SA Arya 10kk Eija Sinkkonen LL yksin 29,16 LL mestari

1 480 pun BO Krisu 4v Outi Rautiainen LL koejuoksu kesk
sin BO Juska 8v Outi Rautiainen LL kesk

19 480 SA Aino 6v Päivi Lehtikangas LL yksin 34,99 3
20 480 SA Nadir 1v4kk Maria Schauman LL yksin 35,56 5
21 480 SA Malala 1.8v J&R Latva Rasku LL yksin 33,82 1 LL mestari
23 480 pun SA Aitu 7v Mirja Nyrhinen LL 38,38 6
sin SA Naava 2v Mirja Nyrhinen LL 35,09 4
55 480 SA Quila 2v4kk Eija Sinkkonen LL Yksin 34,26 2
24 480 RH Rif 6v Maaret Ridanpää LL Yksin 44,03 LL mestari
25 480 pun IR Demeter 1v5kk Riitta Lehto-Nevala Koejuoksu 37,88 1
sin IR Dolly 1v11kk Hanna Pirttilahti LL Koejuoksu 41,80 3 LL mestari
valk IR Eris 2v5kk Maria Jokinen 39,20 2
26 480 pun BO Vieno 2v1kk Annina Haili LL ryhmäkoe 38,90 3
sin BO Esko 4v3kk Leena Sulkumäki LL 36,72 1 LL mestari
valk BO Kati 6v4kk Leena Sulkumäki LL 38,76 2
44 480 GR Petteri 2v L&K Salonen LL Yksin 29,15 LL mestari
52 480 AF Esmi 5v Tarja Markkanen Yksin 43,07 1
53 480 AF Mermer 5v T&P Markkanen Yksin 44,19 2

27 etusuora SL Tara 5kk Satu&petri Eloranta LL koneviehe 7,30
28 etusuora Wh Ronja 3v5kk Annemari Mustonen LL koneviehe ? 5,80
31 etusuora pun PP Fado 4v Maaret Ridanpää LL käsiviehe 9,30
sin PP Glori 2v Maaret Ridanpää LL käsiviehe 9,29
33 etusuora CI Chica 10kk Carina Logren/Sanna Koponen LL koneviehe 8,00
34 etusuora Wh Leevi 5kk Annemari Mustonen LL käsiviehe 6,96
37 etusuora IT Helmi 10kk Sauli Kukkonen käsiviehe 7,53
38 etusuora WH Madde 12 vko Ulla Sommer LL käsiviehe juoksi
40 etusuora Collie Piitu 1v4kk Heidi Titoff LL käsiviehe juoksi
45 etusuora FA Vihtori 5kk Adele Kanerva käsiviehe 8,65
46 etusuora FA Shiva 7,5v Adele Kanerva koneviehe 7
48 etusuora BO Mila 7kk Mika Laine käsiviehe 9,3
57 etusuora WH Eco 5,5 kk Janne Tuominen koneviehe 6,40