pist kilp    nro rotu    om
1   105 18  TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ  IY  Sari Merve
2   95  16  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME    WY  Raija Raussi
3   80  13  KURNOUS HERMES  IT  Sari Merve
4   79  9   C'MERE TEACHERS PET WH  Anna Varila
5   77  10  ANGELO CELESTE DONATELLA    IT  Marie Kontinen
5   76  6   KURNOUS HALLDORA    IT  Marie Kontinen, Kim Willo
5   70  11  WEIKOTIN WT-CARITA  WH  Raija Raussi
8   68  6   AGHNADARRAGH LACHAIDH   SK  Petteri Puumalainen
9   65  8   AAVATUULEN VAN VELVEL   SA  Sari Pekkarinen, Timo Pekkarinen
10  65  11  INDIAN HILL'S GHOSTLY   WH  Taru Kiviranta
11  64  6   TÄHTITAIVAAN DOLLY  PP  Maaret Ridanpää
12  59  6   YLLADIAN SKYDIVE    IT  Essi Günther
13  59  3   TÄHTITAIVAAN GLORIA PP  Maaret Ridanpää
14  57  6   TRUCKER'S CHIQUITITA    CI  Carina Logren
15  56  5   YLLADIAN SUN AFTER RAIN IY  Essi Günther
16  55  6   C'MERE NOCE MOSCATA WH  Anna Varila
17  55  7   KIRMAN UZAIR    AF  Ulla Sieranta, Satu Fabritius
18  50  6   KIRMAN FLORIA   SA  Tuula Eloranta
19  50  10  APACHE NATION'S A HARDNUTTOCRACK    WH  Maarit Parkkinen
20,01754386 45  5   YLLADIAN CREAM DREAM CLICHÉ IT  Leena Jääskelä
20  45  5   KIRMAN FARINELLI    SA  Mirja Nyrhinen

Luhtilaukkaajien ansioitunein maastojuoksija 2017
    pist    kilp    nimi    rotu    omistaja
1   123 7   APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME    WY  Raija Raussi
2   113 8   TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ  IY  Sari Merve
3   108 6   TÄHTITAIVAAN DOLLY  PP  Maaret Ridanpää
3   100 6   AGHNADARRAGH LACHAIDH   SK  Petteri Puumalainen
3   97  6   TÄHTITAIVAAN GLORIA PP  Maaret Ridanpää
6   95  6   KURNOUS HALLDORA    IT  Marie Kontinen, Kim Willo
7   92  5   YLLADIAN SUN AFTER RAIN IY  Essi Günther
8   78  6   YLLADIAN SKYDIVE    IT  Essi Günther
8   75  5   ANGELO CELESTE DONATELLA    IT  Marie Kontinen
10  73  5   YLLADIAN CREAM DREAM CLICHÉ IT  Leena Jääskelä
11  68  8   KURNOUS HERMES  IT  Sari Merve
12  67  6   C'MERE NOCE MOSCATA WH  Anna Varila
13  66  6   TRUCKER'S CHIQUITITA    CI  Carina Logren
14  65  7   AAVATUULEN VAN VELVEL   SA  Sari Pekkarinen, Timo Pekkarinen
15  60  6   C'MERE TEACHERS PET WH  Anna Varila
16  58  3   CAZAION CHEFERIN    IB  Eija Pöyhönen
17  57  4   ZARABIS REZZAN  SA  Virpi Kokko, Jari Latva-Rasku, Ritva Latva-Rasku
18  52  5   KIRMAN UZAIR    AF  Ulla Sieranta, Satu Fabritius
19  47  6   KIRMAN FLORIA   SA  Tuula Eloranta
20  40  3   HAJNALI TEJSZÍNHABOS KAKAÓ  UN  Janica Ström

Luhtilaukkaajien maastojuoksijalupaus.              22 kpl
    pist    kilp    nimi    rotu    omistaja
1   100 6   AGHNADARRAGH LACHAIDH   SK  Petteri Puumalainen
2   66  6   TRUCKER'S CHIQUITITA    CI  Carina Logren
3   65  7   AAVATUULEN VAN VELVEL   SA  Sari Pekkarinen, Timo Pekkarinen
4   60  6   C'MERE TEACHERS PET WH  Anna Varila
5   37  3   JATZARIN BARBAROSSA WY  Timo Hartikainen, Marika Eklund
6   34  2   TUULIKELLON EFFECTICO   WH  Annemari Mustonen
7   33  2   DOROGOI VON ALSHAMINA   BO  Johanna Saatsi
8   32  4   YAZYASIRAH'S ASSIM  SA  Piamaria Tiihonen
9   32  2   MEI DAN ASTON VILLA WY  Toini Zanin-Kauppi, Marko Kauppi
10  30  2   JAISALMER ABHIRUCHI SA  Päivi Lehtikangas, Janne Lehtikangas
11  15  1   OF STREAMLINE GAMECHANGER   WH  Pia Van Os
12  14  1   PIKKUNEIDIN BOBBY CAVALLI   IT  Jari Pulkkinen
13  12  1   YLLADIAN VALONKANTAJA   IY  Laura Virtanen, Leena Jääskelä
14  11  1   SOFTOUCH RIDING THE RAINBOW WY  Anni Hautala
15  11  1   ZARABIS RAZAANA SA  Marja-Leena Ahonen
16  4   1   RUMURUTI RATHER GORGEOUS    RH  Ann-Sofie Holmberg, Satu Laakso
17  3   2   BELLTOWN INSILENCE  WH  Pertti Vihonen, Anu Vihonen
18  3   1   AAVATUULEN VIVA VALERIA SA  Vivian Valli, Tuuli Soukka
19  2   1   TRUCKER'S BORN TO BE WILD   CI  Miia Pihkola

Luhtilaukkaajien ansioitunein ratajuoksija  2017                30 kpl
    pist    kilp    nimi    rotu    omistaja
1   69  14  APACHE NATION'S A BALLOFFIRE    WH  Janne Lehtikangas, Päivi Lehtikangas
2   66  9   WEIKOTIN JZ-TOINI   WH  Noora Säe
3   63  13  APPLE GARDEN'S ETERNAL FLAME    WY  Raija Raussi
4   60  12  WEIKOTIN WT-CARITA  WH  Raija Raussi
5   59  5   BAZINGA A SONG OF ICE AND FIRE  FA  Emilia Kanerva
6   59  7   APACHE NATION'S A LOTASPIRIT    WH  Sari Sormunen, Janne Sormunen
7   57  12  TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ  IT  Sari Merve
8   57  12  APACHE NATION'S A HARDNUTTOCRACK    WH  Maarit Parkkinen
9   53  12  TÂDJ MAHÂL JALAKALILA   SA  Päivi Lehtikangas
10  51  12  INDIAN HILL'S GHOSTLY   WH  Taru Kiviranta
11  34  11  KURNOUS DIAMANTA    IT  Marie Kontinen
12  34  12  ANGELO CELESTE DONATELLA    IT  Marie Kontinen
13  32  3   INDIAN HILL'S GIPSY WH  Noora Säe ja Salo Mikko
14  28  5   ZARABIS ROSALIA SA  Jonna Hämäläinen
15  21  2   TUULIKELLON EFFECTICO   WH  Annemari Mustonen
16  21  9   LBLIXTEN DEL KARFO  WH  Marja-Leena Arhima-Oinonen
17  18  3   KIITURIN RE-LILI MARLEEN    WH  Katariina Walder
18  17  3   KIRMAN UZAIR    AF  Ulla Sieranta
19  16  5   EL HAMRAH HARINI BHARATIYA  SA  Marja-Leena Ahonen
20  16  6   KURNOUS DONELLA IT  Marie Kontinen

Luhtilaukkaajien ratajuoksijalupaus  2017               12 kpl
    pist    kilp    nimi    rotu    omistaja
1   69  14  APACHE NATION'S A BALLOFFIRE    WH  Janne Lehtikangas, Päivi Lehtikangas
2   59  5   BAZINGA A SONG OF ICE AND FIRE  FA  Emilia Kanerva
3   59  7   APACHE NATION'S A LOTASPIRIT    WH  Sari Sormunen, Janne Sormunen
4   57  12  APACHE NATION'S A HARDNUTTOCRACK    WH  Maarit Parkkinen
5   21  2   TUULIKELLON EFFECTICO   WH  Annemari Mustonen
6   18  3   KIITURIN RE-LILI MARLEEN    WH  Katariina Walder
7   16  5   EL HAMRAH HARINI BHARATIYA  SA  Marja-Leena Ahonen
8   8   5   MIMI CHILL'S DARK DIAMOND   WH  Riikka Keskinen
9   5   1   ALWAAHID BADI'A SL  Sari Vaihemäki, Niina Salonpää
10  5   1   AAVATUULEN VAN VELVEL   SA  Sari Pekkarinen, Timo Pekkarinen
11  5   3   C'MERE TEACHERS PET WH  Anna Varila
12  3   1   KURNOUS CHANOO  IT  Laura Virtanen

 

LUHTILAUKKAAJIEN NÄYTTELYLUPAUS 2017

1. sl Ward Al Yasmeen Aretha, om. Satu&Petri Eloranta, 63 p.
2. wh Besties Active Miss, om. Ulla Sommer, 51 p.
3. sa El Hamrah Nadiir, om. Maria Schauman, 43 p.
4. sk Blixten One In A Million, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen, 41 p.
5. wh C’mere Teachers Pet, om. Anna Varila, 31 p.
6. wh Mei Dan Aston Villa, om. Toini Zanin, 5 p.

LUHTILAUKKAAJIEN ANSIOITUNEIN NÄYTTELYKOIRA 2017

1. pp kk Alexandra’s Heritage Bonita, om. Sirkka Rautalin, 64 p.
2. sl Ward Al Yasmeen Aretha, om. Satu&Petri Eloranta, 63 p.
3. un Illa-Berek Áfonya For Blixten, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen, 54 p.
4. wh Besties Active Miss, om. Ulla Sommer, 51 p.
5. sk Chic Choix Arwen To Blixten, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen, 44 p.
6. wh C’mere Noce Moscata, om. Anna Varila, 44 p.
7. sa El Hamrah Nadiir, om. Maria Schauman, 43 p.
8. sk Blixten One In A Million, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen, 41 p.
9. af Kultapiiskun Esmer, om. Tarja Markkanen, 31 p.
10. wh C’mere Teachers Pet, om. Anna Varila, 31 p.
11. sa Zarabis Rezzan, om. Virpi Kokko, 30 p.
12. et Trucker’s Chiquitita, om. Carina Logren, 25 p.
13. wh Vi’waun Miumau Maui, om. Minttu Kivinen, 24 p.
14. af Kirman Uzair, om. Ulla Sieranta, 20 p.
15. wh Vi’Waun Sparkling One, om. Minttu Kivinen, 12 p.
16. wh Mei Dan Aston Villa, om. Toini Zanin, 5 p.

LUHTILAUKKAAJIEN NÄYTTELYHARRASTUSPALKINTO 2017

1. sl Ward Al Yasmeen Aretha, om. Satu&Petri Eloranta, 139 p.
2. un Illa-Berek Áfonya For Blixten, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen, 127 p.
3. sa El Hamrah Nadiir, om. Maria Schauman, 121 p.
4. pp kk Alexandra’s Heritage Bonita, om. Sirkka Rautalin, 111 p.
5. wh C’mere Noce Moscata, om. Anna Varila, 87 p.
6. sk Chic Choix Arwen To Blixten, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen, 83 p.
7. sk Blixten One In A Million, om. Marja-Leena Arhima-Oinonen, 74 p.
8. wh C’mere Teachers Pet, om. Anna Varila, 72 p.
9. wh Besties Active Miss, om. Ulla Sommer, 66 p.
10. et Trucker’s Chiquitita, om. Carina Logren, 60 p.
11. sa Zarabis Rezzan, om. Virpi Kokko, 57 p.
12. wh Vi’waun Miumau Maui, om. Minttu Kivinen, 50 p.
13. af Kirman Uzair, om. Ulla Sieranta, 37 p.
14. af Kultapiiskun Esmer, om. Tarja Markkanen, 30 p.
15. wh Mei Dan Aston Villa, om. Toini Zanin, 25 p.
16. wh Vi’Waun Sparkling One, om. Minttu Kivinen, 22 p.